VARYANT KARŞIYAKA EVLERİ YÖNETİM KURULU OCAK-KASIM DÖNEMİ FAALİYET RAPORUDUR.

Varyant Karşıyaka Evleri yönetimi olarak 2019 Ocak-2019 Kasım dönemi içerisinde kat maliklerinin verdiği yetki ve alınan kararlar doğrultusunda çalışmalarını sürdürmüştür.

Dönem içerisinde sitemizde düzenli olarak asansör, jeneratör, ilaçlama, havuz ve peyzaj bakımları yapılması sağlandı. Kırılan çitin tadilatı yapılarak sigortadan karşılanması sağlandı. Rögar taşması sebebiyle arızaya geçen E blok yük asansörünün aktif hale getirilmesi sağlandı. Çatılar da yerinden çıkan menfez ve fayansların yapıştırılması sağlandı. Sabit olmayan merdivenlerin yerine monte edilmesi sağlandı.

Sitemizde bulunan rögarların düzenli olarak temizletilmesi sağlandı. Güvenlik girişinde bulunan eskimiş dubaların yenisi ile değiştirilmesi sağlandı. Giriş bariyerlerinin altına kırmızı led döşenerek geceleri görünür olabilmesi sağlandı. Arızaya geçen kamera sistemi aktif hale getirildi. Basketbol sahası belirli aralıklarla yıkanarak devamlı temiz kalması yönünde düzenlemelerin yapılması sağlandı. Otoparklar otomatik yıkama makinası ile düzenli olarak temizlendi.

Artezyene bağlı genleşme tankındaki mebranın patlaması sonucu arızaya geçen sistem firma tarafından mebran değiştirilerek aktif hale getirildi. Patlayan havuz denge tankına kaynak yaptırılarak arıza giderildi, dolumu yapılarak aktif hale getirildi. Denge tankı patlaması sonucunda oluşan su taşması sebebiyle F blok kapalı otopark boşaltılarak temizlenmesi sağlandı. Havuz makinelerinin kontrolleri yapılarak arızalı olanların tespiti gerçekleştirildi.

Personellere iş kıyafeti alınması sağlandı. Müteahhit firma tarafından izolasyon yapılıp açık bırakılan C blok otopark girişinin kapatılıp işlemin tamamlanması sağlandı. Tüm resmi bayramlarda bayrağımızın asılması sağlandı. Arıtma sistemi tuz takviyesi günlük kontrolleri sağlandı. Arıtma sistemi kontrolünü sağlamak amacıyla farklı firmalarla görüşmeler sağlandı. Sistemin aktif ve devrede olduğu gözlendi. Arıtma sistemi su sertlik testleri düzenli olarak yapıldı. Arızaya geçen 16 adet kombi sistemi aktif edildi. Süs havuzlarının temizlenerek doldurulması sağlandı. Otopark ve ortak alanlarda yanmayan aydınlatmaların aktif edilmesi sağlandı. Yanmayan sokak aydınlatmaları için Gediz elektriğe bildirim yapıldı.

Belediyeye bildirim yapılarak site giriş bölümünde bulunan derenin ilaçlanması sağlandı. Peyzaj firması tarafından tüm yeşil alanın ilaçlaması ve budanması yapıldı denetlenerek kontrol edilmesi sağlandı. Birçoğu hastalanmış ve böceklenmiş ağaçlarımız, özellikle neredeyse kurtulamaz halde olan nar ve zeytin ağaçları, yeni atanan peyzaj şirketi tarafından bilimsel olarak ilaçlanarak kurtarıldı. Daire içi ilaçlamalarının organizasyonu yapılması için 3 farklı firmadan teklif alındı. Yangın dedektörlerinin kontrol edilmesi sağlandı .Artezyene bağlı sıvı ölçüm rölesinin yanması sonucu yenisi ile değiştirilmesi sağlandı. Otomatik yıkama makinesinin arızası ile ilgili firma çağrılarak kontrol sağlandı yeni akü teklifi alındı. Merkezi ısıtma sistemi hava durumuna göre devre dışı bırakıldı.

Duşlara giden hatta kaçak tespiti yapıldı. Basketbol sahası ve E blok giriş duvarında bulunan  kırılan seramiklerin yenilenmesi sağlandı. A blok hidrofor dairesinde bulunan genleşme tankı değişimi ile ilgili fiyat teklifleri alındı. Tüm havuz bölgesi taşları basınçlı makine ile yıkanarak temizlendi. Havuz şelalesi temizlenerek kireçten arındırma çalışması yapıldı. Ortak alan blok giriş otopark ve blokların temizliklerinin yapılması ve denetimlerinin yapılması sağlandı. Arızalı olan dalgıç pompanın tadilatı yapıldı. Havuz suyu analizleri düzenli olarak yapıldı. Test sonuçları web sayfasına koyularak tüm kat maliklerine duyurulur hale getirildi. Havuz kullanım kuralları tüm dairelere imza karşılığı dağıtıldı. Şezlong ve masalar temizlenerek hazır hale getirildi.

H blok asansörünün kapı arızası firma çağrılarak giderildi. H blok giriş seramik ve F blok duvar soyunması eski haline getirildi. C blok sıcak su ana hattında oluşan su akıntısı conta değiştirilerek düzeltildi. Arızaya geçen E blok hidrofor motorlarından bir tanesi arıza sebebiyle firma tarafından tadilatı yapılarak aktif hale getirildi. Güvenlik personellerinin sadece gece değil gündüzde devriye atması sağlandı. Anlaşmalı firma tarafından kükürt ilaçlaması yaptırıldı. Tüm sığınak depo mazgalların düzenli olarak ilaçlanması sağlandı. Havuz içi aydınlatmalardan arızalı olanların değişimi sağlandı. Havuz kenarına havuz dönemi boyunca kat maliklerimizin kullanması için kahve ve soğuk içecek makinesinin koyulması sağlandı.

Yıl içerisinde belirlenen aralıklarla giderler gerek vidanjör desteği ile gerekse personel tarafından temizlenmesi sağlandı, E blokta bulunan ve arızalanan hidrofor motorunun arızası giderilerek aktif hale getirilmesi sağlandı, F blokta bulunan hidrofora bağlı şamandıranın değişimi sağlanarak üst katta bulunan dairelere su verilmesi sağlandı, yüksek gelen su faturaları sebebiyle İzsu’ya başvuru yapılarak ana sayacın değişimi sağlandı, D blokta oluşan hidrofor motor arızası giderilmesi sağlandı. 2 adet vana değişimi yapılarak tüm makine dairesinin aktif hale getirilmesi sağlandı. Duş bölgesinde zemin tadilatı yapılması sağlandı, masa ve şezlong tadilatlarının yapılması sağlandı, dönem içerisinde bloklarda bulunan merkezi uydu sisteminde oluşan arızaların giderilmesi sağlandı. E blokta bulunan motor dairesine bağlı boru patlağının tadilatı sağlandı, peyzaj alanında bulunan sulama sistemi arızalarının giderilmesi sağlandı, F blok arkasında bulunan ve peyzaj alanına bağlı elektrik arızaların giderilmesi sağlandı. Otoparklarda bulunan ışıklandırma sorunlarının giderilmesi sağlandı. Site giriş bölgesi nar ağaçları altında bulunan boru patlağı arızası giderildi, ortak alan tuvaletlerindeki sifon arızalarının giderilmesi sağlandı, basketbol sahasında bulunan potaların file yenilenmesi yapılması sağlandı.

İZMİRGAZ’dan belirli aralıklarla doğalgaz sistemin kontrol ettirilmesi sağlandı, Çocuk oyun parklarında bulunan çitlerin üst korumalarının yapılması sağlandı, su hattı kaçak çalışmaları tamamlanarak A blok su hattının onarımı sağlandı, C blok pencere ve pencere önü fayans değişimi yapılması sağlandı, E blok hidrofor motorunun yenilenmesi sağlandı, Süs havuzuna bağlı motor arızalarının giderilmesi sağlandı, havuz kapanışı için havuza şok uygulaması yapılarak uykuya alınması sağlandı, arızalanan giriş bariyerlerinin aktif hale getirilmesi sağlandı, Kalorimetre ve sayaç değişimleri için firmalar ile görüşmeler ve tespitlerin yapılması sağlandı, tüm sitede bulunan ızgaraların temizlenmesi sağlandı, otoparklarda bulunan floresanların zaman ayarları yapılarak uzun süre kullanılır hale getirilmesi sağlandı, Süs havuzu, artezyen ve havalandırma hatlarında bulunan elektrik arızalarının giderilmesi sağlandı, dönem içerisinde sıkça akrep ve arı ilaçlaması yapılması sağlandı.

Alt kat asansör önlerine mermer koyularak olası su basmalarında asansör kuyularına su dolması önlenerek kontrol altına alınması sağlandı. Akıllı ev sistemi ve port yönlendirme sisteminin devreye alınması sağlandı, müteahhit firmadan kaynaklı oluşan daire problemlerinde organizasyon sağlanarak sorunların çözülmesinde yardımcı olundu, personellere kışlık kıyafet alınması sağlandı, F blokta bulunan arıtma sistemine bağlı rekorun yüksek basınç sebebiyle patlaması sonucu oluşan arızaların giderilmesi sağlandı.

Tüm asansörlerinin etiketlerinin yenilenmesi sağlandı, blok asansörlerinin katlarda durması oluşacak herhangi bir su basmasında hasar meydana getirdiğinden, hepsinin yeniden ayarlanarak zemin katta durması önlem olarak sağlandı, kışlık kombi bakımları yaptırılarak kışa hazırlık çalışmaları tamamlandı, arızalanan site girişinde bulunan yazı ile ilgili çalışmaların yapılması sağlandı. Otoparklarda bulunan sensörlerin tadilatının yapılması sağlandı. E blok asansörlerinin akülerinin yenilenmesi sağlandı. Güvenlik zafiyeti oluşturmaması adına dış çit üzerinde bulunan tellerin sağlamlaştırılması sağlandı. H blok çatı katında bulunan kapının su girişinin engellenmesi adına izolasyon işleminin yapılması sağlandı. Bahçe bölümünde bulunan ahşapların verniklenmesi sağlandı.

Güvenliklerin düzenli olarak belirli olmayan zamanlarda denetlenmesi sağlandı, personellerin belirli olmayan zamanlarda düzenli olarak denetlenmesi sağlandı, görevini yerine getirmeyenlerin işlerine son verildi. Yeni personel istihdam edildi. Yapılan güvenlik denetimleri sonucunda sitemizin menfaatleri göz önünde bulundurularak, firmanın değiştirilmesi kanaatine varıldı. Firmalarla görüşmeler sağlandı ve firma değişimi gerçekleştirildi. Personel için iş güvenliği eğitimi ve sertifikalar alındı. İş güvenliği uzmanları tarafından yapılan risk değerlendirme raporuna istinaden gerekli iş ve işlemlerin yapılarak eksiklilerin giderilmesi sağlandı.

Personel maaş ve SGK ödemeleri zamanında yapıldı, ilgili firma ve şahıslarca toplantılar düzenlenerek ödemeler zamanında yapılarak hizmetlerin aksamaması sağlandı. Muhasebesel yanlışlıkları düzeltmek amacıyla apsiyon sistemine geçildi. Yine muhasebesel yanlışlıkları düzenlemek amacıyla site yönetimine uygun muhasebe sistemine geçildi. Aidatını ödemeyen daire sakinleri hakkında hukuksal iş ve işlemler zamanında yürütülerek tahsilatların yapılması sağlandı.

Ortak alanlara yapılan işlemler ve tadilatlar dışında talepler doğrultusunda dairelerdeki sorunlara iş planı dâhilinde anında müdahale edilip gerekli işlemler ve tadilatlar yapılarak sorunlar giderildi. KUMKO Yapının eksik veya hatalı imalatlarının tespiti için mahkemeden bilirkişi tespiti talebinde bulunuldu.

Sitemizin menfaatleri azami gözetilerek tüm olumsuzluklara gerekli müdahaleler yapılmış kurallara uygun olarak en iyi hizmet verilmesi yolunda çaba harcanmıştır.

                                                                                                Varyant Karşıyaka Evleri Yönetim Kurulu